Bilgi
Trend

Yeni Dacia ve Renault Fiyatları Belli Oldu!

Merakla beklenen yeni Dacia ve Renault fiyatları belli oldu! Araba fiyatlarındaki ÖTV indiriminin ardından sıfır araçlarda fiyatların inmesi bekleniyordu. Fakat Türkiye’de artan dolar kurları nedeniyle istenilen kadar fiyat indirimi yaşanmadı.

Pandemiden dolayı yaşanan çip üretim krizi otomotiv sektörünü de derinden etkiledi. Araç üretimlerinin azaldığı otomotiv sektöründe ÖTV indirimi olmasına rağmen fiyatlar düşmedi. Ayrıca Türkiye’de son dönemlerde artan kur da buna sebep olan faktörlerden biri oldu.

Yeni Dacia ve Renault Fiyatları Belli Oldu!
Yeni Dacia ve Renault Fiyatları Belli Oldu!

Kur artışından sonra araç fiyatlarındaki artış da merak ediliyordu. İlk artışlar yaşanmaya başladı. Shiftdelete’nin haberine göre, Renault ve Dacia araçlarında fiyat artışları yaşandı. Tavsiye edilen fiyat artışları belli oldu.

İki markanın üreticisi de aynı şirketin bünyesi altında üretim yapıyor. Bilindiği üzere Renault, Türkiye’de Giriş ve Orta seviyedeki araçlarını satıyor. Dacia ise Giriş seviyedeki araçlarını üretiyor. Renault’nun en çok tercih edilen arabaları Clio ve Megane olurken; Dacia’nın ise Sandero Stepway oluyordu. Bu iki araç da zamlanmış görünüyor.

Araç fiyatların tavsiye edilen zam artışları aşağıdaki gibi… Fiyatlar farklı bayiilerde değişkenlik gösterebiliyor. Tahminlere göre bu zamlar çok fazla olmasa da ileri zamanda daha fazla zam yapılması bekleniyor. Bu zamların içerisinde paket ve motor da dahil…

Renault Clio fiyatı 178.000 TL’den 183.900 TL’ye,

Renault Megane (Sedan) 237.000 TL’den 241.000 TL’ye,

Dacia Sandero Stepway fiyatı 203.900 TL’den 209.900 TL’ye yükseldi.

2
Yeni Dacia ve Renault Fiyatları Belli Oldu! 6
Yeni Dacia ve Renault Fiyatları Belli Oldu!
Yeni Dacia ve Renault Fiyatları Belli Oldu!
1
Yeni Dacia ve Renault Fiyatları Belli Oldu! 7

Artan fiyatlar sebebiyle bu modellerin aynı zamanda daha yüksek ÖTV dilimine girmesi sebebiyle vatandaşların endişesine sebep olabilir. Yeni ÖTV dilimi demek daha yüksek vergi ücretleri anlamına geliyor.

Henüz resmi açıklama olmasa da tahminlere göre otomobil ücretleri yeni fiyatları Kasım ayında duyurabilir. Asıl zammın ise Ocak 2022 yılında yapılması bekleniyor.

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu