Youtube Öğrenci Üyeliği Nasıl Yapılır?

Youtube Öğrenci Üyeliği Nasıl Yapılır? Nereden başvuru yapılır en fazla kaç yıl kullanılabilir? Youtube öğrenci üyeliği ne kadar?

Youtube, artık hepimizin neredeyse günde en az bir kere girerek bir şeyler izlediği bir platform haline geldi desek yeridir heralde. Youtube’da milyonlarca video içeriğine hızlı bir şekilde ulaşma imkanı verdiği için çok popüler olan platform. Bazıları ise buradan geçiniyor hatta…

Youtube, artık reklamlardan sıkılan kullanıcılarına özel olarak reklamları kaldıran Youtube Premium özelliğini devreye sokmuştu. Reklam görmekten sıkılan kullanıcılar belirli bir ücret karşılığında reklamlara maruz kalmayacak.

Youtube Öğrenci Üyeliği Nasıl Yapılır?
Youtube Öğrenci Üyeliği Nasıl Yapılır?

Bununla ilgili öğrenciler de avantajlı bir durumda. Youtube, bu konuda öğrencileri de düşündü elbette. Youtube Premium öğrencilere yönelik özel bir indirim devreye soktu. Öğrenci olduklarını kanıtlayan kullanıcılar aylık belirli bir miktarda para ödeyerek youtube premium üyesi olabiliyor.

Youtube öğrenci üyeliği nasıl aktif edilir?

YouTube öğrenci üyeliğine kaydolmak için şu şartları karşılamanız gerekir:

  • YouTube öğrenci üyeliklerinin sunulduğu bir konumda ve SheerID’nin onayladığı bir yüksek öğretim kurumunda öğrenci olmak. Kurumun uygunluğu SheerID tarafından belirlenir.

    Okulunuzun sunduğu öğrenci planları olup olmadığını kontrol etmek için:
    1. YouTube Premium veya YouTube Music Premium için Öğrenci Planı açılış sayfasını ziyaret edin.
    2. Öğrenci Planı Satın Al‘ı seçin.
    3. SheerID formuna okulunuzun adını yazın. Okulunuz gösterilirse öğrenci planları sunuyordur.
  • Öğrenci olduğunuzu SheerID ile doğrulamak. Doğrulama işlemiyle ilgili yardım için customerservice@sheerid.com adresi üzerinden SheerID’ye e-posta gönderin.

Üyeliğe uygunlukla ilgili koşulları da var elbet. Koşulları karşıladığınız vakit, dört senelik öğrenci üyeliği üzerinden indirimden yararlanabilirsiniz. Uygunluğunuzu her sene tekrar doğrulama şartı bulunmaktadır.

Youtube öğrenci üyeliği ne kadar?

Gelelim en çok merak edilen konuya. Bu özelliğin öğrencilere ne kadar olduğu konusunda. Yani fiyatına...

Öğrenciler YouTube Premium‘da aboneliği satın almadan önce doğrulama için SheerID’ye yönlendirilmektedir. Doğrulamanın ardından ödeme kısmına geldikten sonra öğrenciler aylık 9.99 TL’den YouTube Premium hizmetini alabilecek. Bu ödeme standart kullanıcılar için aylık 16.99 TL’den başlamaktadır. Öğrenciler bu konuda daha avantajlı.

Youtube Öğrenci Üyeliği Nasıl Yapılır?

Yorum yapın