Mobil Uygulama
Trend

Zoom nedir? Zoom nasıl çalışır?

Zoom nedir? Coronavirüs salgını süresince neredeyse dünyanın her yerinde insanlar evlerinden işlerini ve toplantılarını yapmak zorunda kaldı. Bu süreçte en çok kullanılan programlardan bir tanesi de Zoom oldu.

Zoom, online olarak uzaktan video ve ses hizmeti sunan bir görüşme programıdır. Yani hem mobil hem de bilgisayarlardan iletişim hizmeti sunan bir uygulamadır.

Zoom 2011 yılında Eric Yuan tarafından kuruldu. 2020 itibariyle çalışan sayısı 2 binden fazladır. Şirket 2019 senesinde halka arz edildikten sonra değeri 19 milyar dolara yükseldi. Coronavirüs salgını sürecinde bu değer çok daha yükseklere çıktı.

1254344
Zoom nedir? Zoom nasıl çalışır? 3

Bu sene eğitimden iş sektörlerine kadar birçok alanda kullanılan Zoom, hisse senedini de yükseltti. Türkiye’de ise Milli Eğitim Bakanlığı ve Zoom arasında resmi bir anlaşma yapıldı.

ZOOM GÜVENLİ Mİ?

Zoom uygulaması çok popüler fakat bazı soru işaretleri var kafalarda. Zoom ne kadar güvenli?

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Zoom uygulamasını öncelikle bir yönetici seçilerek açılır. Daha sonra bu yöneticiye birçok yetki verilir program tarafından.

1- Yönetici, kimin aktif olup olmadığını görebilir.

2- Konuşmadan olan herhangi bir konuşmacı yapılan görüşmeleri kaydediyorsa ise yöneticiler daha sonra bu kaydedilen görüşmelere ulaşabilir.

Fakat Zoom’un henüz bir güvenlik zaafiyeti bulunmuyor.

Zoom’u açmak için öncelikle “New Meeting” tıklanır daha sonra oluşturulan ID ve şifre konuşmaya katılacak kişilerle paylaşılır. Katılmak isteyenler ise “Join”a basarak açılan pencereye gider. Yönetici buraya yapılan davetleri reddetme yetkisine de sahiptir.

ZOOM NEREDEN İNDİRİLİR?

Zoom uygulaması Play Store ve App Store mağazalarından kolayca indirilir. Zoom’daki diğer ekstra özellikleri örn; daha uzun görüşme gibi özellikler için ekstra ücret ödenmesi gerekiyor.

Zoom nedir? Zoom nasıl çalışır?

Zoom nedir? Zoom nasıl çalışır?

Zoom nedir? Zoom nasıl çalışır?

Zoom nedir? Zoom nasıl çalışır? Zoom indir! Zoom ücretli mi?

User Rating: 4.53 ( 2 votes)

Softwaretr

Türkiye'nin En Büyük Teknoloji Portalı

Bunu Okudun Mu?🔥👇

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu